Konference Kamishibai

15.01.2024

Městská knihovna Mikulov je hlavním propagátorem a iniciátorem práce s divadlem Kamishibai. Významně se podílí na programové náplni konference. Těšit se můžete na odborníky z Německa, kteří mají dlouholeté zkušenosti s tímto formátem jak ve školách, tak v knihovnách.


Přihlásit se můžete: ZDE

Seznamte se! Kamishibai – malé divadlo, se kterým se dají dělat velké věci

Tradiční japonské divadlo je v zahraničí oblíbené díky své jednoduchosti a flexibilitě. Je používáno v mateřských školách, na prvním stupni základních škol i v knihovnách. Při práci s tímto nástrojem je dětem při skupinové i individuální činnosti možné prostřednictvím obrázků přiblížit a srozumitelně vysvětlit takřka vše – Kamishibai může sloužit k prezentaci příběhů, kulturních tradic, představovat vědecká témata, ale sloužit i k budování vztahů mezi dětmi, pomoci jim porozumět jejich emocím a pracovat s nimi.

Díky doprovodným aktivitám a propracované metodice je pak možné děti vtáhnout do děje a zvolené téma dále rozvíjet.

Během této dvoudenní konference budete mít možnost setkat se odborníky z Německa, kteří divadlo Kamishibai dlouhodobě v praxi používají. Jedná se tedy o jedinečnou možnost získat know-how, jak tuto techniku zapojit do práce s dětmi i dospělými.

Na konferenci se seznámíte s divadlem a metodami práce s ním. Zkušené lektorky se mimo jiné zaměří na tyto oblasti:

— Jak začít? Tipy pro úplné začátky i každodenní práci s dětmi

— Život plný emocí – jak při vyprávění zapojit všechny smysly a části těla

— Příroda a vše kolem nás – jak s Kamishibai objevovat svět uvniř i venku

— Když spadne opona – jak se zážitky pracovat dále

a mnohé další.