e-knihovna

V listopadu 2020 zavádíme novou službu. Půjčování e-knih zdarma. Stačí být registrovaným čtenářem, registrovat se do portálu palmknihy.cz a půjčovat si knihy z pohodlí domova. Vybírat můžete až z 9 000 titulů.

Postup pro čtenáře

Jak se zapojit do eVýpůjček:

1. Zaregistrujte se v knihovně.

2. Zaregistrujte se na stránkách www.palmknihy.cz (se stejnou emailovou adresou, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu knihovny). Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.

3. Stáhněte si aplikaci do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší).

Jak si vypůjčit e-knihu:

1. Přihlaste se do on-line katalogu Vaší knihovny.

2. U vybraného titulu zvolte tlačítko "Získat" a "Půjčit e-knihu". Zaškrtněte souhlas s výpůjčkou. Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu Vám dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce.

Jak otevřít e-knihu:

1. Otevřete aplikaci. Sekce s "Místními" (stáhnutými) e-knihami bude zpočátku prázdná.

2. V horním menu zvolte sekci "ONLINE" a vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.palmknihy.cz.

3. Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu ze sekce "Online" do "Místní". Pouze při tomto musíte být připojeni k internetu.

Aplikaci Palmknihy NEPODPORUJÍ čtečky Kindle a Pocketbook. Není také dostupná pro systémy Windows a MacOS.

Podporovaná zařízení

Aplikaci Palmknihy lze nainstalovat na následující zařízení.

Tablety a telefony

  1. Systém Android 5 a vyšší
  2. Systém iOS.

Hardwarové čtečky Android 5 +

Mobilní aplikaci lze také nainstalovat na vybrané modely hardwarových čteček elektronických knih se systémem Android.

Seznam kompatibilních čteček, které lze zakoupit na českém trhu:

  • ONYX BOOX Poke 5
  • ONYX BOOX Nova 7.8"
  • ONYX BOOX Note 10.3"
  • ONYX BOOX Max 2 13.3"
  • inkBook Calypso Plus (Android 8.1.)
  • tablet TCL NEXTPAPER10 – tablet s technologií e-ink (hybrid mezi tabletem a čtečkou)

Knihovny a eVýpůjčky

Věděli jste, že knihovny ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz nabízejí svým čtenářům k vypůjčení přes 9 000 e-knih? Navíc odkudkoliv a zdarma,  v rámci ročního čtenářského poplatku?

Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny, která se Vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace eReading s viditelně označeným termínem vrácení.

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až tři tituly najednou bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace.

PODROBNOSTI NALEZNETE ZDE: